rozmawiamy

po polsku

Rozmawiamy po polsku to 100 codziennych dialogów zawierających:

  • współczesne zwroty z języka mówionego

  • słowniczek do każdego dialogu

  • ćwiczenia utrwalające i sprawdzające rozumienie tekstu

  • nagranie audio

  • klucz odpowiedzi

Poziom A1+/A2. Ucz się samodzielnie lub z nauczycielem!

Rozmawiamy po polsku includes 100 dialogues with typical, frequently used Polish phrases:

  • phrases from modern Polish

  • glossaries for every dialogue

  • exercises to consolidate knowledge and check comprehension of the text

  • audio recordings

  • answer keys

Level A1+/A2
Study by yourself or with a teacher!

o książce

Podręcznik Rozmawiamy po polsku został przygotowany dla osób uczących się języka polskiego jako obcego. Dzięki niemu obcokrajowcy mogą poznać zwroty, z którymi nie mają okazji się spotkać na tradycyjnym kursie języka polskiego.

Podręcznik skoncentrowany jest na leksyce, a nie gramatyce. Rozmówki w lekki, łatwy i przyjemny sposób uczą wyrażeń potrzebnych w codziennych sytuacjach. Po zrealizowaniu lekcji uczeń w naturalny sposób przyswoi dany zwrot, dzięki czemu będzie mógł swobodnie rozmawiać bez zbędnego kontrolowania poprawności gramatycznej.

Z podręcznika można korzystać zarówno na zajęciach z lektorem, jak i – dzięki kluczowi odpowiedzi – samodzielnie.

This handbook has been prepared for those interested in learning Polish as a foreign language. Thanks to our new content foreigners can acquire skills in topics they do not have the opportunity to learn during traditional Polish language courses.

After completing each lesson, students will learn phrases in a more natural manner; this will allow students to talk freely without constantly checking grammar.

After completing each lesson, students will learn phrases in a more natural manner; this will allow students to talk freely without constantly checking grammar.

This textbook can be used both during classes with a teacher and – thanks to the answer key – independently.

Spis treści

Przykładowe lekcje

o autorkach

justyna malec-Łaksa

Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując tytuł magistra filologii polskiej ze specjalnością nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego. W ostatnich latach uczyła języka polskiego dyplomatów w Ambasadzie USA oraz w Ambasadzie Włoch, a także klientów biznesowych w warszawskich korporacjach. Obecnie jest współwłaścicielką szkoły językowej J&J Language School, gdzie ma możliwość spotykania i uczenia osób z całego świata. Bierze także udział w projektach organizowanych przez Społeczną Akademię Nauk w Warszawie, mających na celu kształcenie językowe młodzieży z terenów byłego ZSRR, a także tworzenie dla nich materiałów do samodzielnej nauki. Jest również członkiem komisji egzaminacyjnej podczas państwowych egzaminów certyfikatowych z języka polskiego jako obcego.

julia rychlik

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim oraz glottodydaktyczne studia podyplomowe w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego. Jest lektorką języka polskiego jako obcego oraz prowadzi szkołę językową J&J Language School. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów językowych w korporacjach. Miała możliwość uczenia dyrektorów i managerów największych firm na rynku polskim i zagranicznym. Ponadto pisze artykuły dotyczące nauczania i specyfiki rynku pracy dla lektorów językowych, brała udział w przygotowaniach programu i zajęć studiów podyplomowych z zakresu nauczania języka polskiego jako obcego, współtworzy platformę edukacyjną dla studentów wyższych uczelni pochodzących z zagranicy, prowadzi kursy na każdym poziomie zaawansowania, zajęcia zarówno indywidualne, jak i grupowe.

Kupiłeś książkę?

Zaloguj się

aby otrzymać dostęp do materiałów audio

REKOMENDACJE I OPINIE

To idealna pozycja dla obcokrajowców, którzy uczą się polskiego. Typowe, często używane frazy osadzone w dialogach pomagają uczyć się języka w szerszym kontekście i przełamać bariery w zakresie mówienia po polsku. Dodatkowo różnorodne ćwiczenia świetnie utrwalają nowo poznane frazy i słowa. Najlepszą rekomendacją jest dla mnie radość uczniów, którzy w końcu przełamują blokady w mówieniu, wykorzystując frazy i zdania z książki w codziennych rozmowach z Polakami.

Elżbieta Lewak

Książka „Rozmawiamy po polsku” jest świetną pomocą w opanowaniu języka polskiego. Na podstawie dialogów można nauczyć się wielu zwrotów używanych w języku codziennym w różnych sytuacjach. Dużą zaletą jest słowniczek, który wzbudza motywację do nauki, ponieważ nie trzeba ciągle sprawdzać tłumaczeń w innym miejscu, bo wszystko podane jest na tej samej stronie. Polecam ją wszystkim, którzy chcą nauczyć się języka polskiego w efektywny i przyjemny sposób.
Agnieszka Bartnikowska

„Rozmawiamy po polsku” to publikacja wyróżniająca się na rynku materiałów do nauki języka polskiego na poziomie A1+/A2. Autorki skupiają się bowiem przede wszystkim na języku mówionym oraz leksyce, a nie na języku pisanym i gramatyce – książka zawiera wiele przydatnych zwrotów pozwalających na skuteczne rozwijanie przez uczniów umiejętności sprawnego komunikowania się w języku polskim.
Każda lekcja rozpoczyna się dialogiem, który wprowadza nowe wyrażenia w kontekście. Następnie zróżnicowane ćwiczenia pozwalają na ich utrwalenie. Znajdujące się na marginesach tłumaczenia słów i zwrotów na język angielski znacząco ułatwiają pracę. Polecam tę pozycję zarówno lektorom języka polskiego jako obcego, jak i uczniom pracującym samodzielnie.
Dominik Gakan

Książka jest naprawdę pożyteczna dla uczniów i lektorów, dialogi są ciekawe i zawierają słownictwo, którego na co dzień używają Polacy. Polecam!
Denys Pozniak

Książka „Rozmawiamy po polsku” to doskonałe uzupełnienie kursu językowego, zarówno dla studentów jak i nauczycieli języka polskiego jako obcego. Dialogi spełniają swoją rolę w prezentacji naturalnego i codziennego słownictwa, używanego przez rodzimych użytkowników języka. Jako lektorka mogę smiało polecić ją każdemu, kto już może porozumiewać się po polsku na poziomie podstawowym, ale brakuje mu znajomości tych wszystkich wyrażeń, które może usłyszeć od swoich polskich znajomych. Książka bogata jest także w ćwiczenia utrwalające, dzięki którym nauka staje się efektywna oraz daje możliwości samodzielnej praktyki przez uczących się. Pracuję z tą pozycją odkąd pojawiła się na rynku i nie wyobrażam sobie bez niej kursu.

Elżbieta Tkaczyk

Wspaniały podręcznik do nauczania języka polskiego obcokrajowców, ponieważ nauka na podstawie dialogów jest pożyteczna i jednocześnie przyjemna. Dzięki urozmaiconym ćwiczeniom utrwalającym, uczący się z łatwością przyswajają nowe słownictwo. Korzystam z tej książki podczas kursów dla dorosłych w Niemczech i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Gorąco polecam zarówno nauczycielom, jak i uczniom!

Patrycja Schimsheimer

Ta publikacja stanowi cenny zasób dla osób uczących się języka polskiego jako obcego. Książka skupia się na rozmowach w codziennych sytuacjach, dostarczając praktycznych dialogów i wyrażeń, które są niezwykle przydatne dla osób pragnących komunikować się płynnie i skutecznie.
 
Autorzy skoncentrowali się na różnorodności tematów i sytuacji, co sprawia, że treść jest realistyczna i użyteczna w życiu codziennym. Dialogi są dobrze zbalansowane pod względem poziomu trudności, umożliwiając zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym uczniom rozwijanie swoich umiejętności językowych.
 
Jednym z wyróżniających się elementów książki jest jej czytelna struktura i układ.
 
Publikacja nie tylko przyczynia się do rozwijania umiejętności językowych, ale także inspiruje do aktywnego i skutecznego komunikowania się w otaczającym świecie. Książka „Rozmawiamy po polsku” z pewnością jest wartościowym narzędziem dla każdego, kto pragnie doskonalić swoje umiejętności językowe w sposób praktyczny i angażujący.
 
Z przyjemnością polecam tę książkę jako cenną pomoc dydaktyczną oraz inspirujący materiał dla osób uczących się języka polskiego.
Sylwia Miezio

masz pytania w sprawie książki?

Zostaw nam wiadomość.